caution-1252758

Czy warto zainwestować w systemy zarządzania energią?

Niezmierne ważne jest dobre zarządzanie energią. Firma posiadająca odpowiednie do tego systemy jest w stanie lepiej funkcjonować. Może ona w systematyczny sposób dążyć do ciągłej poprawy efektywności użytkowania. Efektywne gospodarowanie energią w każdej formie jest szczególnie istotne w energochłonnej gałęzi przemysłu. Można wymienić wiele korzyści wynikających z wdrożenia jak również certyfikacji systemu zarządzania energią. Po pierwsze poprawia się efektywność energetyczna. Poprzez redukcję zużycia energii zmniejsza się tym samym koszty energii. Zaletą jest również możliwość integracji z innymi systemami zarządzania a także zgodność z wymaganiami prawnymi które związane są z efektywnością energetyczną.

System zarządzania energią Saia S-Monitoring jest to nie tylko system zarządzania, ale służy również do monitoringu. Instalacja takiego systemu nie rujnuje budżety firmy. Już od samego początku wdrożenia systemu można kontrolować zużycie energii. Wystarczy już podłączenie liczników do panelu bądź też sterownika. Z systemem tym można zapoznać się dokładniej na stronie https://www.sabur.com.pl/nasza-oferta-2/systemy-zarzadzania-energia. Został on opracowany przez szwajcarską firmę Saia Burgess Controls (SBC). Klienci chwalą sobie ten system również dlatego, że nie wymaga on trudnej, pracochłonnej konfiguracji, ani też posiadania specjalnych narzędzi programistycznych. Obsługa jest prosta i intuicyjna, nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Dostęp do interfejsu użytkownika możliwy jest z poziomu przeglądarki www z urządzeń mobilnych posiadających systemy Android i iOs.

S-Monitoring jako aplikacja wizualizacyjno-sterująca bazuje na stronach www. Jest zaimplementowana w urządzenia które nadzorują pracę systemu czyli panele operatorskie bądź też sterowniki PLC serii Saia PCD.

Na system zarządzania energii składa się środowisko sprzętowe oraz programowe. Jego podstawowymi elementami są

jednostka nadrzędna którą jest sterownik PLC albo panel webowy Saia PCD

liczniki energii elektrycznej (Saia PCD z interfejsem S-Bus)

koncentratory liczników impulsowych (PCD7.H104SE i PCD7.H104D)

aplikacja dla użytkownika, która służy wizualizacji, działa za pomocą przeglądarki internetowej.

Kolejną zaletą systemu S-Monitoring jest jego proste oraz szybkie uruchomienie. Należy on do tak zwanego „out-of-the-box”. Oznacza to, że użytkownik w prosty sposób może przejść do użytkowania nie wykonując żadnej dodatkowej konfiguracji. Odczyt danych z liczników posiadających odbywa się w sposób automatyczny, dzięki czemu można na bieżąco monitorować zużycie energii. Aplikacja mobilna umożliwia

kontrolę oraz przeglądanie danych rejestrowanych z dowolnego miejsca oraz w dowolnym czasie. System można rozbudować krok po kroku poprzez stopniowe wdrożenie. Umożliwia to dopasowanie rozwiązania do aktualnych potrzeb przedsiębiorstwa.

System ten jest elastyczny i otwarty na tyle, że istnieje możliwość łączenia go z większym systemem automatyki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>